Sinüzit – Sinüzit Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Zerdeçal Sinüzite İyi Gelir mi?

Zerdeçal Sinüzite İyi Gelir mi?

Sinüzit akut ve kronik olmak üzere iki türü bulunan bir rahatsızlıktır. Akut sinüzit bakteriler ve soğuk algınlığı gibi nedenlerden dolayı oluşurken, kronik sinüzit ise soğuk algınlığı, alerjiler, çevre kirliliği ve toksinlerden kaynaklanabilmektedir. Şikayetler arasında ağız kokusu, öksürük,baş ağrısı, yorgunluk ve ateş gibi belirtiler de yer almaktadır. Nedeni her ne olursa dikkate alınması gereken en önemli rahatsızlıklardan birisi sinüzittir. Sinüzit tedavisi için bitkisel yöntemler oldukça etkilidir. Bu yazımızda zerdeçal sinüzite iyi gelir mi sorusuna cevaplar sunacağız. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki zerdeçal anti-inflamatuar ve anti-bakteriyel özellikleri sayesinde sinüzit için tercih edebileceğiniz en doğal yöntemlerden biridir.

Hoş kokusu ve lezzeti ile yemeklere tat vermek için kullanılan zerdeçal aynı zamanda antibiyotik özelliğine de sahiptir. İçerdiği antioksidanlar sayesinde birçok hastalığa karşı şifa kaynağıdır. Ayrıca antiseptik ve anti-inflamatuar özelliği sayesinde sinüzite dair çoğu şikayeti hafifletmede etkilidir.

Sinüzit İçin Zerdeçal Çayı

Birçok hastalığa doğal tedavi yöntemi olarak kullanılan zerdeçal sinüzit için de kullanılabilir. Özellikle öksürük, baş ağrısı ve soğuk algınlığı şikayetlerini azaltmada zerdeçal çayını tercih edebilirsiniz. Peki sinüzit için zerdeçal çayı nasıl hazırlanmalıdır?

Malzemeler

  • 1 adet zerdeçal kökü ya da tozu (tozunu kullanacaksanız 1 çay kaşığı yeterli)
  • 2 bardak su
  • Yarım limon
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı zencefil (isteğe bağlı)

Hazırlanışı

Zerdeçal kökü kullanacaksanız öğütmeniz gerekir. 2 bardak suyu kaynattıktan sonra zerdeçal kökünü ilave edin. Ardından zencefil de kullanacaksanız suya ekleyin. Yaklaşık 10 dakika kadar demlenmesini bekledikten sonra birkaç damla limon sıkın ve balı ilave edin.

Bitkisel yöntemler günümüzde alternatif tıp için son derece önemli. Birçok hastalığı ilaçlara bağımlılık yaratmadan bitkilerle ortadan kaldırmak mümkün olmaktadır. Sinüzit bitkilerle ve doğal yöntemlerle tedavi edildiğinde daha kalıcı sonuçlar elde edilmektedir. Bu nedenle zerdeçalla sinüzit tedavisi uygulayabilirsiniz. Günde 1 fincan önerdiğimiz çay tarifinden tüketmenizde fayda var. Özellikle gece yatmadan önce bu çaydan tüketerek daha rahat bir uyku uyuyabilirsiniz. Son olarak sinüzit için zerdeçalı isteğe göre yemeklerinize de eklemenizi öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sinüzit hastalarının ve sinüzit hastalığı hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.