Sinüzit – Sinüzit Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Viks Sinüzite İyi Gelir mi?

Viks Sinüzite İyi Gelir mi?

Neredeyse her evde bulunan, eskilerin vazgeçilmez tedavi yollarına baş tacı olan viks son yıllarda buhar tedavisi olarak da tercih ediliyor. Kafur ve mentol içeren viks özellikle grip ve nezle gibi rahatsızlıklarda kullanılıyor. Krem şeklinde olan bu ürün birçok hastalığa şifa sağlıyor. Peki viks sinüzite iyi gelir mi? Viks özellikle sinüzit belirtileri arasında yer alan burun tıkanıklığı, nefes alama gibi durumlara fayda sağlıyor. İçerdiği mentol sayesinde damarları genişleterek ağrıların azalmasını sağlıyor. Bu özellikleri sayesinde sinüzit belirtilerinin çoğuna olumlu etkileri sayesinde yararlı olabiliyor.

Sinüzit için yaygın olarak kullanılan doğal tedavi yöntemlerinden birisi viks ile buhar tedavisidir. Viks burun tıkanıklığı için burun çevresine hafif miktarda sürülerek de kullanılabilir. Ayrıca viks ile uygulanan buhar tedavisinin küçük çocuklarda denenmemesi de tavsiye edilir. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan doğal bir ilaç olmanın yanı sıra eczanelerden reçetesiz şekilde satın alınabilmektedir. İçerisinde çeşitli bitkisel yağlar ve timol bulunan viks antiseptik özelliği sayesinde sinüzitin de ilacı oluyor.Viks ile Sinüzite tedavisi

Viks İle Sinüzit Tedavisi

Soğuk algınlığı, burun tıkanıklığı ve nefes açma gibi durumlarda viks ile tedavi uygulayabilirsiniz. Viks ile sinüzit tedavisi için öncelikle bir tencerede yeterli miktarda su kaynatın. Ardından suya 1 tatlı kaşığı viks merhem ilave ederek başınızı suya doğru tutun ve içinize çekin. Bu işlem sırasında başınızı havlu ile kapatarak yoğun mentol kokusunu daha etkili bir şekilde hissedebilirsiniz. Yaklaşık 15 dakika buharı soluyun. Bu işlem sayesinde sinüslerin rahatlamasını sağlayabilir, kısa sürede burun tıkanıklığından kurtularak rahatça nefes alabilirsiniz. Ayrıca viks tedavisi yaklaşık 25-30 dakikada baş ağrısı sorununu da çözüme kavuşturan bir yöntemdir.

Kış aylarında evde kolayca uygulayabileceğiniz bu yöntem sayesinde grip ve soğuk algınlığını doğal olarak tedavi edebilirsiniz. Viks ile sinüzit tedavisi uygularken su soğuduktan sonra tekrardan ocağa alıp ısıtmaya çalışmayın. Ayrıca viks su kaynadıktan sonra ocaktan alınan suya ilave edilmelidir. Ocakta kaynayan suya viks eklemeyin. Viks ile doğal tedavi yöntemini öksürükten kurtulmak içinde uygulayabilirsiniz. Yoğun ve etkili bir yöntem olduğu için haftada en fazla 3 kez uygulamanız yeterli olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sinüzit hastalarının ve sinüzit hastalığı hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.