Sinüzit – Sinüzit Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Sinüzite Buz Tedavisi

Sinüzite Buz Tedavisi

Sinüsler başın ön kısmında yer alır. Tıkanması ve mukus salgılayamaması durumunda sinüsler tıkanır ve baş ağrısı, burun etrafında şişlik oluşturmaya başlar. Tıkanıklık nedeni ile kişi nefes almakta da zorluk çeker. Ne yazık ki sinüzit ağrısı çeken kişi hemen ferahlığa kavuşamaz. Ancak sinüzit ağrıları oluşmaması için sinüziti hafif atlatmaya dikkat etmek gerekir.

Sinüzit hemen hemen her 10 kişiden 7 sinde görülen bir hastalık haline geldi. Son zamanlarda birçok tedavi yöntemi olsa da kişiler doğal tedavi yöntemlerini daha çok tavsiye ediyor.

Sinüzit Ağrısı Nasıl Anlaşılır?

Sinüzit ağrısı hemen anlaşılabilecek bir ağrı tipidir. Burun tıkanıklığı, nefes alamama, baş ağrısı, burun kenarlarında ağrı hisseden bir kişinin direk olarak sinüzit ağrısı çektiği belli olur. Doktorlar sinüzit tedavisinde burun spreyi, gerekli görürse antibiyotik ve soğuk algınlığı hapı verir.

Bunun haricinde evde tedavi etmek isterseniz bitki çayları ile destek verebilirsiniz.

Sinüzite Buz Konulur Mu?

Migreni olan kişilerde buz tedavisi oldukça etkili bir formüldür. Peki, sinüzit olan ve sinüzit ağrısı çeken kişiye buz iyi gelir mi?

Migrende ki gibi ağrıları hafifletmek adına sinüzit tedavisinde de buz tedavisi uygulanabilir. Sinüzitte buz, burun bölgesine, başa uygulanarak ağrılar hafifletmeye çalışılır.

Sinüzit ağrısında buz işe yarar mı? Evet, buz tedavisi sinüziti hafifletmek adına doğru bir davranış olabilir. Aynı zamanda sinüzit için bol su tüketilmeli. Zaman zaman sinüzit ağrıları daha yoğunlaşır. Özellikle bu durumlarda buz tedavisi sizin vazgeçilmez tedavi yönteminiz haline gelecektir.

Sinüzit Tedavisinde Buz Nasıl Uygulanır?

Sinüzit ağrıları çoğaldığında sese ve ışığa olan hassasiyette artacaktır. Hatta çekilmez hale gelen baş ağrılarını dindirmek için buz tedavisi uygulanabilir. Peki, buz tedavisi nasıl uygulanmalıdır.

Sinüziti olan bir kişi buzlukta ya buz tulukları bulundurmalı ya da buz küpleri bulundurmalıdır. Bu buz küplerini veya tuluğunu bir beze sarın ve öyle uygulayın. Direk uygulama oranın uyuşmasına neden olabilir. Baş, alın ve göz etrafınıza buzu uygulamanız sizin rahatlamanıza yardımcı olacaktır. Sinüzit ağrılarını azda olsa hafifletmek için buz uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sinüzit hastalarının ve sinüzit hastalığı hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.