Sinüzit – Sinüzit Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Sinüzit ve Şeffaf Burun Akıntısı

Sinüzit ve Şeffaf Burun Akıntısı

Burun bölgesinde bulunan hava boşluklarında iltihaplanma meydana gelmesine sinüzit adı verilmektedir. Kısa sürede hızla büyüyen bu hastalık, kişinin nefes alışından baş ağrısına kadar hemen her konuda rahatsız hissetmesine sebep olmaktadır. Özellikle uyku saatlerinde yoğun olarak hissedilen sinüzit ağrısı, başlangıç aşamasında bir takım belirtiler ortaya koymaktadır. Bu belirtilerin henüz başındayken doktor müdahalesi mümkün olursa hastalık kronik olmayacaktır.

Sinüzit burun akıntısı ile kendini göstermeye başlayan bir hastalıktır. Bu nedenle kişilerin henüz hastalığın başındayken yanılma ihtimalleri oldukça yüksektir. İlk sinüzit belirtileri daha çok gribal enfeksiyon olarak düşünülse de aksine kişinin uzun süreli sorun yaşamasına neden olmaktadır.

Sinüzitte Burun Akıntısı Olur mu?

Sinüzitin ortaya çıkan ilk belirtileri arasında burun akıntısı da bulunmaktadır. Sinüzit tedavisi boyunca burun akıntısı ile ilgili gerekli önlemler alınmaktadır fakat akıntı başlangıç aşamasında oldukça farklıdır. Genellikle şeffaf ve süreklilik gösteren burun akıntısı, kontrol dışı gerçekleşmektedir. Kişiyi burnunu silmekten yara yapma noktasına kadar getiren akıntı, en sonunda tıkanıklığa dönüşerek sarı veya yeşilimsi renk alan iltihaplanmaya dayanmaktadır.

Sinüzit belirtileri arasında oldukça dikkat çeken şeffaf burun akıntısı, kişinin hemen doktora gitmesine neden olmadığı için bir süre sonra tıkanıklık olarak sonuç vermektedir. Burnunuzda şeffaf ve yoğun bir akıntı hissettiğinizde zaman kaybetmeden doktora başvurmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Sinüzit Belirtileri Arasında Şeffaf Akıntı Var mı?

Sinüzit hastalığının ilk belirtileri arasında ateş, burun ve geniz akıntısı görülmektedir. Akut sinüzitten kronik sinüzite geçme aşamasında burun akıntısına çözüm bulunamadığında kişinin bu hastalıkla uzun süre mücadele etmesi gerekir.

Burun bölgesinde bulunan içi hava dolu kesecikler, iltihaplandığında burunda ve genizde şeffaf akıntı görülmeye başlar. Bu şeffaf akıntı ilk kez görüldüğünde kişinin endişelenmesine sebebiyet vermez. Buna dayanarak doktora da gidilmez ancak şeffaf burun akıntısı sinüzitin ilk belirtisidir. Hastalık henüz bu seviyedeyken sinüzit tedavisi de oldukça kolaydır. Sonrasında biraz daha zorlaşacaktır.

Sinüzit ve Şeffaf Burun Akıntısı

Sinüzit ve Şeffaf Burun Akıntısı

Sinüzitte Burun Akıntısı Sorunu Nasıl Çözülür?

Sinüzit burun akıntısı ile kendini göstermeye başlayan bir hastalıktır. Akıntının önüne geçmek ise oldukça kolaydır. Hem doktorunuzun verdiği ilaçlar hem de evde uyguladıklarınızla henüz başında olduğunuz hastalığı yenmeniz mümkündür. Kişinin şeffaf burun akıntısı problemi varsa solunum yolunu temizlemelidir. İlaçlarla beraber tuzlu su temizliği de sürekli yapılmalıdır. Bu şekilde iltihaptan kurtulur, henüz tıkanıklık aşamasına gelmeden hastalığı sonlandırmış olursunuz.

Sinüzitte Şeffaf Burun Akıntısının Çözümü Nedir?

Sinüzit hastalığı ile mücadele ederken şeffaf burun akıntısının görülmesi son derece doğaldır. Bu akıntının önüne geçebilmek için devamlı tuzlu su temizliği yapmanız gerekmektedir. Bunun yanında buhar banyosu ile akıntıyı arttırıp hava keseciklerinin boşalmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde iltihap burun bölgenizden dağılacak, akıntı da son bulacaktır. Sinüzitte görülen şeffaf burun akıntısı erken fark edildiğinde önüne geçilebilir bir sorundur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sinüzit hastalarının ve sinüzit hastalığı hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.