Sinüzit – Sinüzit Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Sinüzit tedavisinde bakteri aşısı

Sinüzit tedavisinde bakteri aşısı

Dayanılmaz hale gelebilen sinüzit ağrıları için ağızdan kapsül şeklinde alınan sinüzit bakteri aşısı kişiyi sinüzite karşı koruyarak yaşam kalitesini arttırdığı belirtilmiştir.

Sinüzit, soğuk havalarda sıklıkla dayanılmaz bir ağrı ile yüzde başlayıp, göz ve çevresinde, zonklayıcı şekilde baş ağrılarına neden olmaktadır. Normal kişilere göre alerjik yapıları olanları çok daha fazla etkilediği görülmüştür. İltihaplı burun akıntısına neden olan sinüzit, solunum yollarına yayıldığında öksürük ve bronşite sebebiyet verirken, bazı hastalarda ses kısıklığı ve hatta diş ağrısı yaparak, kış aylarının en büyük sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Ağızdan kapsül şeklinde alınan sinüzit bakteri aşısı kişiyi sinüzite karşı koruyarak yaşam kalitesini arttırdığı belirtilmiştir.

Alerji Uzmanları, alerjik çocuk ve yetişkinlerin sağlıklı bir bireye kıyasla daha sık sinüzit olduğunu dile getirmektedirler. Bu durumun sık antibiyotik kullanımına sebep olduğunu ve bu kullanımın önüne geçilmesi için de bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi gerektiğini üzerine basarak dile getirmektedirler. Sinüziti tetikleyen ve ortaya çıkmasına neden olan bakterilerin özlerinden oluşan, ağızdan alınan aşının, hastalığın gelişimini önlediğini söylenmektedir. Sonbaharda 3 ay süreyle kullanılması tavsiye edilen bu kapsül aşıların alerji aşısı değil bakteri aşısı olduğunun altının özellikle çizildiği belirtmemiz gerek. Uzmanlar ayrıca, alerjinin devam etmesi halinde her yıl bir kez olmak üzere bu aşının yaptırılmasına devam edilmesi gerektiğini sözlerine ekliyor.

Toplumda genel olarak sadece yetişkin hastalığı olarak bilinen sinüzit, artık yeni doğan bir bebekte dahi görülebildiğine şahit olmaktayız. Soğuk havalarda çoğunlukla yüzde başlayıp, gözde, zonklayıcı şekilde baş ağrısı yapıyor. Normal kişilere göre alerjik kişileri çok daha fazla etkiliyor. İltihaplı burun akıntısı yapıyor, solunum yollarına yayıldığında öksürük ve bronşite sebebiyet verirken, bazı hastalarda ses kısıklığı ve hatta diş ağrısı yaparak, kış aylarının en büyük sorunu olarak karşımıza çıkıyor. 

Sinüzit Bakteri Aşısına karşı alerjim var diyorsanız

Alerji Uzmanları, alerjinin gerek çocuklarda gerekse yetişkin hastalarda hem burunda, hem de akciğerlerde aşırı bir hassasiyet yarattığına değiniyor. Birçok hastada, burnun içini döşeyen zarların alerjiye bağlı şiştiğini ve burnun tıkandığını belirtiyor. Benzer belirtileri sürekli yaşayan alerjik hastaların, bir de soğuk algınlığı virüslerinin yarattığı burun tıkanıklığı ile mücadele etmek zorunda kaldığında enfeksiyonun atlatılmasının zorlaştığını söylüyor.

Alerji Uzmanları, hastalığın tanısının sadece hastalığın hikayesi ile koyulabildiğini özellikle belirtiyor. Herhangi bir tahlil olmaksızın bir soğuk algınlığının, burun şikayetleri veya öksürük probleminin 10 gündür geçmediği durumlarda hemen sinüzit tanısı konulduğuna değiniyor. Sinüzitin oluştuğu durumlarda antibiyotikler ile tedavi edildiğini ve bu sürenin kesinlikle 10 günden kısa tutulması gerektiğine vurgu yapıyor.

Etkili Tedavi Yöntemi Sinüzit Bakteri Aşısı

Alerji Uzmanları, alerjinin enfeksiyona daha sık neden olduğunu ve alerjinin tedavi edilmesi gerektiğini, en etkili tedavinin ise dil altı damla aşı olduğunu belirtiyor. Bu aşıların bakteri aşısı gibi yine ağızdan kullanıldığını, alerjik olunan maddenin vücuda verilmesiyle alıştırma yapıldığına değiniyor. Alerji tedavisiyle enfeksiyonlara direnç sağlandığı zaman, bakteri aşılarına gerekliliğin ortadan kalktığına vurgu yapıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sinüzit hastalarının ve sinüzit hastalığı hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.