Sinüzit – Sinüzit Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Sinüzit Sirke Tedavisi

Sinüzit Sirke Tedavisi

Sinüzit pek çok kişide görülebilen ve kişiyi kötü etkiyen rahatsızlıklardan birisidir. Tedavi edilmediğinde ise eklem hastalıkları, tansiyon hastalıkları, tiroid ve lenf bezi hastalıkları, alzaymer hastalığı, panik atak rahatsızlığı, şizofren gibi daha pek çok hastalığa da neden olabilir. Sinüzit tedavisi için tıbbi yardım almak gerekse de doğal yollardan da bu hastalığa çözüm bulunabilir. Bu yöntemlerden bahsetmeden önce sinüzit nedir, nasıl oluşur bunlardan bahsedelim. Böylece sinüzite neden olan sebepleri daha iyi anlayarak tedavisinde daha etkili ve anlaşılır bir yol izlenebilir.

Sinüsler, kafa kemikleri içinde yer alan ağız kısmı burnun içine doğru akan, iç kısmı havayla dolu olan boşluklar olarak bilinmektedir. Sinüslerin bir kısmı doğuştan olur, diğer kısmı ise ergenlikte gelişimini tamamlar. Sinüsler, sesin tını ve karakterinin tanınmasında, burun içindeki havanın nemlenmesinde, kafanın dik durmasında etkilidirler.

Sinüzit dediğimiz hastalık, sinüs boşluklarının bakteri, mantar gibi etkilerle iltihaplanması sonucu oluşmaktadır. Sinüzit uzama süresine göre çeşitli şekillerde ortaya çıkar. 2 haftadan kısa süre içinde oluşan akut sinüzit, 2-12 hafta arası subakut sinüzit, 12 haftadan çok daha uzun süre devam eden sinüzitte kronik sinüzit olarak adlandırılır. Sinüzit bağışıklık sisteminin çökmesi sonucu üst solunum yolu enfeksiyonları neticesinde, sinüs kanalının kapalı olması gibi nedenlerle oluşur. Çocuklarda kirli hava gibi nedenlerle sinüzit oluşumu sık olur.

Sinüzit Nasıl Anlaşılır?

Sinüzit hastalığına yakalanan kişilerde çeşitli belirtiler sinüzitin başladığını gösterir. Sünizit belirtileri olarak şunları sayabiliriz;

 • Sinüzit Sirke Tedavisi

  Hafif olarak ateş görülmesi: Sinüzit belirtileri içinde ateş hafif olarak görülür.

 • Halsizlik ve pek çok şeye adapte olamama: Sinüzit olan kişi pek çok şeye adapte olma konusunda zorlanır ve sık sık kişide halsizlik durumu görülebilir.
 • Şiddetli ağrı: Özellikle göz ve yüz çevresinde zonklamaya benzer baş ağrısı sinüs hastalığının en temel belirtileri içinde yer alır.
 • Burun tıkanıklığı: Sinüzit olan kişi sürekli burun akıntısı ile karşı karşıya kalır.
 • Burun ve genizden sarı yeşil renkli alıntı: Sinüzitin gözle görülür belirgin belirtilerinden birisi de sarı, yeşilimsi renkte burun ve genizden akıntı gelmesidir.
 • Boğaz ağrısı: Sinüs olan kişi boğaz ağrısı ile karşı karşıya kalır.
 • Çocuklarda bulantı, kusma gibi belirtiler: Çocukların bağışıklığı yetişkinlere göre daha az olduğu için sinüs hastalığına yakalanmış çocuklarda bulantı ve kusma gibi belirtiler görülür. Aynı zamanda iştah azlığı, öksürük gibi belirtiler de görülebilir.
 • Ağız kokusu ve tat bozukluğu: Sinüs olan kişilerin nefesi kötü kokar ve yiyeceklerden de yeterince tat alamazlar.

Sirke İle Sinüzit Tedavi Edilir mi?

Sinüzit tedavisi için doktorun önerisi doğrultusunda genelde ilaç tedavisi uygulanır. Bunun dışında doğal yöntemlerle de sinüzit tedavi edilebilir. Sinüzit sirke tedavisi uygulanarak sinüzit ve sinüzit akabinde ortaya çıkan pek çok sorun tedavi edilebilir. Bunun için bir bardak suya bir çay kaşığı kadar sirke koyarak bu karışımı 15 gün boyunca akşam sabah burnunuza çekerek tedavi olabilirsiniz. Sirkeli su ile orta kulak hastalığı, sinüzit, migren, uyku apnesi, grip, horlama, astım gibi pek çok önemli hastalıklar tedavi edilebilmektedir. Sirkeli su tedavisi ile sinüzitin yol açtığı hastalıklar da aynı zamanda tedavi edilir. Örneğin romatizma, kalp kapakçığı hastalığı, tiroid ve lenf hastalıkları, kanser, panik atak rahatsızlığı, şizofren gibi daha pek çok hastalık sirkeli su  mucizesi ile 15 gün gibi çok kısa bir süre içinde tedavi edilebilmektedir. Sinüzit hastalığının çok daha kısa süre içinde tedavi edilmesi için hastalığı yeni başladığı dönemlerde bu karışımı uygulayabilir ve sinüzitten kurtulabilirsiniz.

Sinüzit Sirke Tedavisi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. huseyin kuzey dedi ki:

  elma sirkesi mi üzüm mü ?

  1. admin dedi ki:

   Farketmez..Bulabilirseniz, el yapımını bulmaya çalışın. Geçmiş olsun.

Site içeriğimiz sinüzit hastalarının ve sinüzit hastalığı hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.