Sinüzit – Sinüzit Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Sinüzit Masajı İle Sinüs Boşaltma

Sinüzit Masajı İle Sinüs Boşaltma

Sinüs tıkanıklığı sinüzit hastalarının en sık yaşadığı sorundur. Günlük yaşamı son derece olumsuz etkileyen bu durumdan kurtulmak için en iyi yol doğal yöntemlere başvurmaktır. Kimi zaman baş edilmez ağrılarla savaşırken uygulanacak doğal tedavi yolları sayesinde kısa sürede şifa bulmak mümkündür. Sinüzit ağrıları için uygulayabileceğiniz doğal yollardan birisi de sinüzit masajı ile sinüs boşaltma olacaktır. Burun çevresi, göz altı ve kaş üzerindeki bölgede bulunan sinüs boşluklarına masaj uygulayarak şiddetli ağrıları rahatlatmak mümkündür. Özellikle baş ağrısı, burun tıkanıklığı ve sinüslerde tıkanıklık durumunda sinüslere yapılacak masaj rahatlatıcı etki sağlayacaktır. Tamamen doğal olan bu yöntem sayesinde sinüzite dair diğer semptomlarda da iyileşme görülecektir.

Sinüzit masajı evde uygulayabileceğiniz kısa süreli doğal bir yöntemdir. Hatta bu masajı özel masaj salonlarında da yaptırabilirsiniz. Profesyonel kişilerce yapılacak masajın etkisi elbette ki daha olumlu sonuçlar yaratacaktır. Baş ağrısına göz çevresi ağrısı da eşlik ediyorsa sinüzit masajı kısa sürede ağrınızı hafifleterek rahatlamanızı sağlayacaktır.Sinüzit Masajı

Sinüzit Masajı Nasıl Uygulanır?

Dünya genelinde birçok kişinin yaşadığı sağlık problemlerinden olan sinüzit için sinüzit masajı nasıl yapılır sorusuyla sıkça karşılaşılmaktadır. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki ağrı nerede hissediliyorsa o bölgedeki sinüs boşluklarına en az 15 dakika masaj uygulamanız gerekecektir. Hatta masaj uygulamak için ağrıyı beklemenize de gerek yok. Düzenli olarak haftada birkaç kez sinüzit masajı yaparak sinüslerin tıkanmasını önleyebilirsiniz.

Sinüzit masajı için uygulama bölgelerini bilmeniz gerekir. Gözlerin arasında bulunan kaş arasındaki kısma hafifçe basınç uygulayarak masaj yapabilirsiniz. Yüz ve baş bölgesinde oluşan şikayetler için bu bölgeye uygulanacak masaj yararlı olacaktır. Burun deliklerinin iki yanı ve burnun üst kısmına yapılacak masaj da kan dolaşımını hızlandırarak sinüslerde rahatlama sağlar. Yanaklarınızda ağrı bulunan bölgeyi yukarı doğru hareket ettirerek hassas noktalara basınç uygulayabilirsiniz. En rahatlatıcı ve birçok kişinin de uyguladığı yöntem olan kaş ve alın masajını da unutmamak gerek. Kaşlarınıza dışa doğru masaj uygulayarak ağrının yoğun hissedildiği bölgeyi etki altına alabilirsiniz. Sinüs boşaltmak için sinüs masajı uygulamasını 15-20 dakika kadar yapmanızda fayda vardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sinüzit hastalarının ve sinüzit hastalığı hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.