Sinüzit – Sinüzit Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Sinüzit Hacamat Tedavisi

Sinüzit Hacamat Tedavisi

Günümüzde birçok kişi sinüzit sorunundan şikayetçi. Çocuklardan yetişkinlere kadar herkeste görülebilen sinüzit rahatsızlığının oluşma nedeninin altında iltihap yatıyor. Yüz bölgesinde, göz – burun çevresinde yer alan kemiklerin aralarında meydana gelen iltihaplanmalar sonucunda ortaya çıkan, şiddetli ağrıya neden olan sinüzit hastalığı çeşitli yöntemler ile tedavi edilebilir.

Kış aylarının olumsuz hava koşulları, sinüzit rahatsızlığı olan kişileri daha çok rahatsız eder. Çünkü bu aylarda gerekli korunma yöntemleri kullanılmadığında sinüzitin tekrarlama ihtimali yükselir. Bu da kişilerin sağlığını olumsuz etkilediği gibi aynı zamanda sosyal ve günlük yaşamlarını da sekteye uğratır. Bundan dolayı kişiler buna kalıcı bir tedavi yöntemi arıyor. İnternette sinüzit tedavisi şeklinde arama yaptığınızda karşınıza birçok farklı sonuç çıkıyor. Bu yöntemlerin her birini deneyerek size hangisinin iyi geldiğini keşfedebilirsiniz. Son yıllarda alternatif tıp yöntemleri de sinüzit şikayetlerini azaltmak için sık sık hastalara öneriliyor.

Şiddetli baş ağrısı şikayetine geniz akıntısı, burun tıkanıklığı, nefes darlığı gibi şikayetlerde eklendiği için sinüzit belirtileri kendini hemen belli ediyor. Kişiler, bu belirtilerden yola çıkarak sık sık doktorlara sinüzit şüphesi ile başvuruyor. Sülük tedavisinden sonra internette ve çevrenizde en çok duyacağınız sinüzit tedavi yöntemi hacamat olarak görülüyor. Yine sülük tedavisinde olduğu gibi insan vücudunda meydana gelen birçok hastalığa şifa olan hacamatın, sinüzit sorununda da başarılı sonuçlar verdiği konuşuluyor.

Hacamat Sinüzite İyi Gelir Mi?

İslam dininde önemli bir yere sahip olan, Hz. Muhammed (sav) tarafından da hasta olmayan kişilere dahi önerilen hacamat, insan vücudu için oldukça faydalı. Birçok hastalığın şifasında etkili iyileştirme yöntemi olarak kullanılan hacamat, son yıllarda sinüzit tedavisinde de etkin olarak kullanılıyor. Yüzdeki kemiklerin arasında ortaya çıkan iltihaplanmalara bağlı olarak ortaya çıkan sinüzit rahatsızlığında hacamat tedavisi ne kadar başarılı, son zamanlarda sık sık bu konu araştırılıyor.

Uzmanlar, yapılan gözlemlere göre birçok hastada hacamat uygulamasının sonrasında sinüzit şikayetlerinin azaldığının ve ciddi düzeyde iyileşme görüldüğünün altını çiziyor. Nefes almayı zorlaştıran nefes darlığı ve şiddetli, dayanılması zor baş ağrılarına neden olan bu hastalıkta, hacamat tedavisi gören birçok kişi tedavi sonrasında şikayetlerinin azaldığını dile getiriyor.

Sinüzit Hacamat Nasıl Yapılmalı?

Vücudun çeşitli bölgelerine çeşitli hastalıkların tedavisi ve vücudun şifa bulması için uygulanan hacamatın sinüzit tedavisi için tercih edildiğinde nereye uygulanacağı önemli bir soru… Birçok kişi hacamat denildiğinde gözünün korktuğunu söylese de, uygulama esnasında ve sonrasında hiçbir yara izi, ağrı, şişlik vb. şikayet olmamaktadır.

Yüz üzerinde akupunktur uygulama noktaları olarak bilinen bölgeler var. Buralara çeşitli akupunktur uygulamalarının uygulanması gibi hacamat uygulaması da yapılmakta. Bu bölgelere uygulanan hacamat sonrasında kişilerde önemli ölçüde iyileşme görülür. İnsan vücudu için sadece sinüzit tedavisinde değil, birçok hastalıkta oldukça şifalı olan bu yöntem sinüzit şikayetlerini azaltmakta oldukça etkili olması ile biliniyor.

Sinüzit Tedavisinde Hacamat

Sinüzit tedavisinde hacamat uygulamasının etkili olabilmesi için mutlaka uzman bir ekip tarafından ve doğru noktalara uygulanması gerekir. Doğru bir şekilde uygulanan hacamat, yüzün sinüs bölgesi olarak bilinen bölgelerinde biriken iltihabın boşaltılmasına yardımcı olur. Böylece yüzde kemik aralarındaki iltihap arındırılır ve sinüzite bağlı ortaya çıkan birçok şikayette ortadan kalkar. Yüz bölgesine uygulandığı için birçok kişi iz kalmasından dolayı korkar. Ancak özel küçük iğneler kullanılmasından dolayı hacamat uygulamasının sonrasında ağrı, yara izi, şişlik, morluk gibi belirtiler kalmaz, kişi bir iki gün içerisinde tamamen günlük yaşantısına geri dönme şansı yakalar.

sinüzit hacamat tedavisi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. şaşkın dedi ki:

  sinuzit kemiklerin içindeyse nasıl oluyorda iltihabı boşaltıyor aklım almadı bi aydınlatırsanız sevınırım…

  1. Yavuzhan dedi ki:

   Kemiklerin arasında içinde değil yani iki kemik arasında gibi düşün kemiğin içinde olamaz zaten kemik başka şeylerle dolu
   Kafadaki kemiklerin arasındaki boşlukta oluyor

Site içeriğimiz sinüzit hastalarının ve sinüzit hastalığı hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.