Sinüzit – Sinüzit Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Sinüzit Faranjiti Tetikler Mi?

Sinüzit Faranjiti Tetikler Mi?

Faranjite neden olan nedenlerin en başında sinüzit geliyor. Aslen her iki hastalık birden iltihap ve soğuk algınlığına bağlı olarak yaşanır. Sinüzit hastalığı ağır geçtiği zaman faranjiti tetiklemesi kaçınılmaz oluyor. Boğaz ağrısına neden olan faranjit esnasında hastada sinüzit hastalığının belirtileri de ortaya çıkar. Hasta iyi bir tedavi görmez ise ilerleyen süreçte kornik hale gelir.

Ne yazık ki sinüzit günümüzde önemsenmeyen bir hastalık gibi görünüyor. Yoğun baş ağrısına neden olan sinüzit, aslen doktor tarafından tedavi edilmesi gerekir. İlerleyen evrede faranjite de çevrilen hastalık boğaz ağrısı ile birleştiğinde hastalık çıkılmaz bir yola girer. Bu konuda bilinçlenerek küçük bir soğuk algınlığının başlattığını serüveni ciddiye almamız gerekir. Evde kendi yöntemlerimizle değil de doktorun tedavisinde iyileşmekte fayda var.

Sinüzitin Neden Olduğu Faranjit Tedavisi

Sinüzitin ilerlemesi ile ortaya çıkan faranjit hastalığında ilk olarak ortaya çıkaran sebeplerden arınmak ve buna uygun tedavi yöntemleri uygulamakta fayda var. Sinüzit yüzünden burundan nefes almak oldukça güç duruma düşer, ağızdan nefes almak zorundasınızdır. Fakat faranjitte eklenince boğaz ağrısı ile kuruluk çekmek oldukça zor bir durum olacak. Doktor tavsiyesinde bir an önce tedavi olmakta fayda var. İkisini birden tedavi etmek amacı ile muhtemelen antibiyotik tedavisine başlarsınız. İki iltihabında geçmesine yardımcı olacak antibiyotik sayesinde kısa sürede hem sinüzit hem de faranjit hastalığından kurtulabilirsiniz.

 

Faranjitte Bitkisel Tedavi Nasıl Yapılır?

Aşağıda ki ürünler süt ile karıştırılarak tüketiminde faranjit hastalığı için iyi gelmektedir.

Zencefil; Mikrop kırmaya yardımcı bir bitki çeşididir. Süt ile birlikte tüketildiğinde solunum yollarında yaşanan nefes alma sorunu ortadan kalkar. Faranjit tedavisinde oldukça etkili bir içecektir.

Diğer ürünler aşağıda ki gibidir.

  • Zerdeçal
  • Limon
  • Nane
  • Sarımsak
  • Bal
  • Fesleğen

Gibi gıdalarla süt antibiyotik etkisi yaratacak, faranjit hastalığında yaşanan boğaz ağrılarını ortadan kaldıracaktır. Aynı zamanda size bir kür tarifi vereceğiz. Bu kür sayesinde hızla iyileşeceksiniz.

Adaçayı Kürü;

Malzemeler

  • 1 bardak su
  • 2 yemek kaşığı ada çayı

Yapılışı;

Kaynayan suyun içerisine adaçayını atıp demlemeye bırakalım. Sabah akşam birer bardak içebileceğiniz bu karşımı düzenli olarak 4 gün içelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sinüzit hastalarının ve sinüzit hastalığı hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.