Sinüzit – Sinüzit Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Sinüzit Baş Dönmesi Yapar mı?

Sinüzit Baş Dönmesi Yapar mı?

Sinüzit çok sayıda belirtisi olan bir hastalıktır ama baş dönmesi gibi bir belirtiden söz edilemez. Baş ağrısının bilinen en genel nedenidir sinüzit hatta solunumda zorlanmaya, ışığa katlanılmamaya bilen neden olabilir. Sinüzit yanında grip, soğuk algınlığı ya da nezle görülüyorsa bu hastalıkların etkisiyle baş dönmesi yaşayabilirsiniz. Her durumda da rahatsızlıklarınız inatçı hale gelmişse mutlaka üzerine gitmelisiniz ve doktora danışıp gerekli tedavileri uygulamalısınız.

Sinüzitin Belirtileri Arasında Baş Dönmesi Var mıdır?

Sinüzitin en sık görülen belirtisi baş ağrısıdır ama bunun yanında burun, boğaz akıntısı, burunda tıkanıklık, ateş, dişlerde ağrı, öksürük koku ve tat almada azalma, yüz tamamında özellikle burunda basınç hissi gibi belirtiler de görülebilir. Belirtiler arasında baş dönmesi bulunmamaktadır ama beraberinde yaşanan hastalıkların, ilaçların etkisiyle baş dönmesi yaşayabilirsiniz. Sinüzitin ışık hassasiyetine neden olması baş dönmesi gibi bir etki oluşturabilir. Baş ağrısı uzun süre devam ederse midede bulantı, baş dönmesi de görülebilir.

Baş Dönmesinin Nedenleri

Baş dönmesinin, hastalıklar ve hastalık dışı olmak üzere birçok belirtisi vardır. Kan değerlerinde düzensizlik, kulak rahatsızlıkları, susuzluk, panik atak, migren, tansiyon dengesizliği gibi birçok nedenden başınız dönebilir. Kullanılan antidepresanlar, çeşitli ilaçların yan etki olarak baş dönmesi yapabilirler. Baş dönmesinin bunlar dışında ciddi ya da olağan birçok nedeni olabilir. Günlük hayatta ani hareketler, yüksekte olmak, kafayı aniden çevirmek bile baş dönmesi yapabilir. Ancak sürekli devam eden ve günlük yaşantıyı etkileyemeye başlamış baş dönmelerinde daha ciddi tetkikler yapılmalıdır. Beyin tümörleri gibi önemli rahatsızlıklardan baş dönmesi görülebileceğinden detaylı tetkikler önemlidir.

Sinüzit Baş Dönmesine Sebep Olur mu?

Sinüzit Baş Dönmesi Yapar mı?

Sinüzit Tedavisinde Kullanılan Bitkiler Baş Dönmesi Yapar mı?

Sinüzit tedavilerinde amaç oluşan tıkanıkları açmak ve burun yardımıyla dışarı atmaktadır. İlaç kullanmadan evvel evde tedavi yöntemlerini denemek isterseniz birçok alternatif vardır. Sinüzit tedavisinde papatya, defne yaprağı oldukça etkilidir. Papatya kaynatılarak buharı solunabilir. Defne yaprağı ise suyu alınarak ağrı olan bölgeye kompres yaparak uygulanır. Defne yaprağı solunmadığından ve içilmediğinden yan etkisi beklenmez ama papatya alerjik durumlarla birlikte baş dönmesine neden olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sinüzit hastalarının ve sinüzit hastalığı hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.