Sinüzit – Sinüzit Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Sinüzit Ağrısına Doğal Çözüm Sardunya

Sinüzit Ağrısına Doğal Çözüm Sardunya

Modern tıpta sıkça kullanılan bitki türlerinden birisi de sardunyadır. Yorgunluk, ateş ve bağırsak problemleri gibi çeşitli rahatsızlıklara çözüm olarak kullanılan sardunyanın sinüzit için de faydalı olduğu bilinmektedir. Özellikle de solunum yolu iltihaplanması gibi durumlarda antibiyotik yerine geçmektedir. Sardunyanın öksürük, boğaz ağrısı, soğuk algınlığı, ve akut sinüzit gibi sorunlarında alternatif çözüm olarak kullanılması son derece faydalı görülmüştür. Sinüzit ağrısı için doğal çözüm arayanlar sardunya ile evde tedavi yöntemini deneyebilirler. Bilhassa da soğuk algınlığı gibi durumlarda bakterilerden kaynaklanan sinüzit sorunu yaşıyorsanız bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Sinüzit İçin Sardunya Nasıl Kullanılır?

Yapılan çalışmalar sonucu sardunyanın anti-bakteriyel ve anti-septik özelliklerinin olduğu saptanmıştır. Bu özellikleri sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirici ve antioksidan özelliği ile de koruyucu etkisi bulunmaktadır. Sardunya ile hazırlayacağınız kür tarifi şöyledir;

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı sardunya kökü
  • 1 yemek kaşığı sığırkuyruğu yaprağı
  • 2 bardak su

Hazırlanışı

2 bardak suyu kaynatarak diğer malzemeleri kaynar suya ilave edin. Ardından 10 dakika kadar ılımasını bekleyin ve 1 tatlı kaşığı bal ekleyin.  Karışımı taze iken bekletmeden tüketin. Günde 2 kez bu kürü uygulayabilirsiniz. Her defasında taze olarak hazırlamaya özen gösterin.Sinüzite Sardunya

Sardunya ile sinüzit tedavisi için fayda görmek istiyorsanız düzenli olarak kür uygulamanızda fayda var. Kür dışında sardunya içeren boğaz pastillerini de eczanelerde bulabilirsiniz. Sardunyanın keskin ve acı tadını karışıma bal ilave ederek tatlandırabilirsiniz.

Sinüzit nedenleri arasında yer alan boğaz ağrısı, öksürük, soğuk algınlığı, ateş ve yorgunluk durumlarında sardunya ile doğal tedavinizi kendiniz uygulayabilirsiniz. İlaç kullanmak yerine doğal bitki çayları tüketerek vücudunuzun direncini artırabilir, ilaçların yan etkilerinden kurtulabilirsiniz. Sardunya herhangi bir yan etki içermemekle birlikte, son zamanlarda çocuklar içinde bu bitkinin kullanıldığı görülmektedir.  Sinüzite doğal tedavi yöntemi olarak sardunyadan faydalanabilir, sağlığınızı bitkilerden gelen şifa ile koruyabilirsiniz. Kış aylarındaki soğuğa elverişli olan bu bitkiyi kendiniz de evde yetiştirebilirsiniz. Bitkinin özellikle köklerinden faydalanılmaktadır. Birçok kişinin henüz bilmediği bu yöntem sayesinde kış aylarında sıkça karşılaşılan sinüzit sorununu doğal tedavi ile çözüme kavuşturabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sinüzit hastalarının ve sinüzit hastalığı hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.