Sinüzit – Sinüzit Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Sinüzit Ağrısı Nasıl Olur?

Sinüzit Ağrısı Nasıl Olur?

Burun içinin iltihaplanmasından kaynaklanan sinüzit, çeşitli baş ağrıları ile karıştırılmakta ve bu nedenle sinüzitin tedavisi için yanlış yöntemler tercih edilmektedir. Özellikle migrenle karıştırılan sinüzit ağrılarının genellikle yüz bölgesinde yoğunlaştığından ayırt edilmesi mümkün olabilir. Diğer yandan sinüzit rahatsızlığı olan kişilerde baş ağrısı yerine yüz ağrıları daha şiddetlidir. Burun ve alın çevresinde toplanan ağrılar oldukça yıpratıcı nitelikte olabilmektedir. Sinüzite neden olduğu sanılan ıslak saçla dışarda dolaşmak, aksine sinüzit değil, geçici baş ağrılarına yol açan davranış şeklidir. Sinüzit teşhisinin konabilmesi için ağrıların sürekli olması ve bir haftadan uzun sürmesi gerekmektedir.

Sinüzit Başta Ağrıya Neden Olur Mu?

Sinüzite neden olan birçok çevresel faktör olduğu gibi geniz eti yapısına bağlı olarak gelişen çeşidi de bulunmakta. Sinüslerin tıkanmasına neden olduğu için pek çok kişide baş ağrısı olarak kendini göstermektedir. Genellikle kış aylarında şiddetini artıran sinüzit, gerekli önlemler alınmadığında kronik bir hastalığa çevirme olasılığı oldukça yüksek bir rahatsızlıktır.

Sinüzit Başta Ağrıya Neden Olur Mu?

Evde Sinüzit Ağrılarını Geçirme Yolları

Evde Sinüzit Ağrılarını Geçirme Yolları

Sinüzit rahatsızlığı solunum yolu rahatsızlıkları arasında en sık görülen hastalıklardan biri olmasına rağmen, ciddiye alınmayan ya da üzerinde durulmaması gereken bir hastalık olarak görülmektedir. Bu sebeple sinüzit ağrılarını pek çok kişi evde doğal yöntemlerle geçirmeyi tercih etmektedir. Bu noktada sinüzit rahatsızlığını tetikleyen durumların ortadan kaldırılmasına ilişkin doğal uygulamaları büyük ölçüde işe yarayacaktır. Özellikle bol su tüketmek ve kuru odaların nemlendirilmesine özen göstermek, sinüzitin şiddetini büyük oranda azaltacak önlemlerdir.

Sinüzit Başta Ağrıya Neden Oluyorsa Ne Yapılmalı?

Sinüzit rahatsızlığından kurtulmak ve sinüzit teşhisi ile birlikte gelen ağrılarla baş edebilmek için öncelikle ağrıların sinüzitten kaynaklandığını uzman bir doktor tarafından teyit edilmesi gerekir. Teşhis sonrasında, faydalanılması mümkün olan pek çok doğal bitki mevcuttur. Zencefil ve papatya gibi doğal bitkiler bunlardan bir kaçıdır. Diğer yandan gün içinde bol su içmeye özen göstermek ve sinüslerin açılmasına yardımcı olan sıcak çorba içmeye özen göstermek, sinüzite bağlı baş ağrılarının hafiflemesine yardımcı olacaktır. Buruna uygulanan sıcak ya da soğuk kompreslerde sinüslerin rahatlayarak ağrıların dinmesinde etkili olacak öneriler arasındadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Musa dedi ki:

  Sinüzit için bir bitkiseli deneyin 15 günde bitiyor bütün iltihabı söküyor mucizevi bir bitkisel istiyenlere yardımcı olabilirim.

  1. ali dedi ki:

   hangi bitki?

 2. alptekin dedi ki:

  Slm hangi bitki?

Site içeriğimiz sinüzit hastalarının ve sinüzit hastalığı hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.