Sinüzit – Sinüzit Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Sinüsleri Anında Temizleyen Doğal Yöntem

Sinüsleri Anında Temizleyen Doğal Yöntem

Sinüzitten kurtulmanın en doğal yolu evde uygulanacak tedavilerdir. Herhangi bir ilaç kullanmadan doğal yöntemler ile sinüs temizliği yapılabilir. Migren, geniz akıntısı ya da alerjik sinüs gibi durumlarda bu yöntemi deneyebilirsiniz. Sinüsleri temizleyen doğal yöntem için himalaya tuzu kullanmanız gerekiyor. Himalaya tuzu suda çözüldüğünde doğal yapısını ve içerdiği kimyasalları değiştirmeyen bir tuzdur. Alternatif tıpta birçok hastalığa çözüm olarak kullanılan himalaya tuzunun sayısız faydaları bulunmaktadır. Sinüzitten kaynaklanan baş ağrılarını azaltmak için himalaya tuzu ile doğal tedavi uygulayabilirsiniz.

Himalaya Tuzu ile Sinüzit Tedavisi

Uzun süren şikayetli rahatsızlıklardan birisi olan sinüzit çoğu kişinin ortak sorunudur. Öksürük, boğaz ağrısı, baş ağrısı, yüksek ateş ve burun tıkanıklığı gibi şikayetler çoğu zaman kişinin günlük yaşamını olumsuz etkilemektedir. Siz de sinüzit ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız himalaya tuzu ile sinüzit tedavisi uygulayabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 litre içme suyu
  • 1 tatlı kaşığı himalaya tuzu
  • 1 tatlı kaşığı karbonat
  • 1 tatlı kaşığı propolis

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Himalaya tuzu ile uygulayacağınız tedavi için öncelikle tüm malzemeleri karışım haline getirin. Ardından banyoda ya da lavaboda kafanızı 45 derece eğerek bu karışımı burun deliğinize boşaltmaya başlayın. Bu işlem sırasında su diğer burnunuzdan çıkacaktır. Bir nevi burnunuza tuzlu su çekip diğer burundan bu suyun aktığını ve sinüslerdeki mikropların da çıktığını görmenizi sağlayacak bir uygulama.

Sinüzit tedavisi için himalaya tuzu ile deneyebileceğiniz bu yöntem son derece kolay ve etkili bir yöntemdir. Haftada 2 kez bu tedaviyi uygulayarak sinüslerin temizlenmesini ve sinüzit şikayetlerinizin azalmasını sağlayabilirsiniz.

Sağlıklı bir yaşam için en önemli noktalardan birisi rahat nefes almaktır. Himalaya tuzu ile uygulayacağınız tedavi sinüsleri açarak rahat nefes almanızı sağlayacaktır. Haliyle vücudunuza daha fazla oksijen girecek ve sinüzite dair birçok şikayetiniz azalacaktır. Tedavi için tuz miktarını abartmamanızı öneririz. Himalaya tuzu içerdiği mineral ve bileşenleri doğal olarak koruyabilen bir tuzdur. Az miktarda dahi kullandığınızda yoğun şekilde etkisini hissedebilirsiniz. Bu nedenle ‘’Ne kadar fazla tuz koyarsam o kadar etkili olur’’ gibi yanlış bir algıya kapılmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sinüzit hastalarının ve sinüzit hastalığı hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.