Sinüzit – Sinüzit Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Ozon Yağı İle Sinüzit Tedavisi

Ozon Yağı İle Sinüzit Tedavisi

Yüzün büyük bir kısmında ve başta şiddetli ağrılara sebep olarak kişinin yaşam kalitesini düşüren sinüzit problemi için çeşitli tedavi yöntemleri uygulanır. Sinüzit tedavilerinin hepsinde öncelikli amaç, hastanın hissettiği basınç hissini ve ağrıları azaltarak rahatlamasını sağlamaktır. Bu nedenle hem evde uygulanan sinüzit tedavisi yöntemleri hem de uzmanlar tarafından tavsiye edilen ilaç vb. yöntemlerin öncelikli hedefi kişinin yaşam kalitesini yükseltmek olmaktadır.

Evde uygulanan burun yıkama yöntemleri ile sinüzit tedavisi için çeşitli yollar denenir. Tuzlu su karışımı sinüzit hastaları tarafından uzun yıllardan bu yana uygulanan tedavi yöntemleri arasında yer alır. Geçici de olsa rahatlama sağlayan bu tuzlu su ile burun yıkama yerine son zamanlarda ozon yağı ile sinüzit tedavisi yöntemi yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ozon Yağı Nasıl Kullanılır?

Sinüzit tedavisinde evde uygulayabileceğiniz ve rutin olarak uygulandığında önemli ölçüde rahatlama sağlayacak yöntemlerden biri burun yıkama yöntemi… Fakat her sinüzit hastası bu yöntemi uygulayamaz. Bazıları da tam olarak uygulayamadığından dolayı bir sonuç elde edemez. Son yıllarda evde uygulanan sinüzit tedavileri içerisinde popüler hale gelen yöntemlerden ozon yağı ile sinüzit tedavisi daha kolay uygulanabildiği için birçok kişi bu yönteme yönelmektedir.

Sinüzit tedavisinde ozon yağının nasıl kullanıldığı hastalar tarafından merak edilen bir konu. Yüzün sinüs alanlarında hissedilen baskıyı önemli ölçüde rahatlatan buhar banyosunda ozon yağı kullanmak sinüzit hastalarına çok iyi gelmektedir. Sinüzit tedavisi için burun buhar banyosu hazırlarken doğru ürünleri kullanmak yaşam kalitenizi yükseltir.

Ozon yağı ile sinüzit tedavisi

Ozon Yağı ile Burun Buhar Banyosu

Bir su bardağı kaynar suyun içerine bir tutam adaçayı ilave edin ve demlenmesini bekleyin. Antibiyotik özelliğe sahip olduğundan dolayı sinüzit hastaları bazen tek başına adaçayı da kullanır. Demlenip süzüldükten sonra bir miktar karbonat ve tuz ilave edilerek soğumaya bırakılır. Ardından içerisine bir tatlı kaşığı kadar kantaronlu ozon yağı ilave edilir. Bu karışım soğutulur ve damlalıklı bir şişenin içerisinde muhafaza edilir.

Günlük olarak buruna 70 derece açıyla bol damlalar halinde damlatılarak kullanıldığında sinüzitte tedavi edici etki gösterir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sinüzit hastalarının ve sinüzit hastalığı hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.