Sinüzit – Sinüzit Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Okaliptüs Yağı İle Sinüzite Doğal Çözüm

Okaliptüs Yağı İle Sinüzite Doğal Çözüm

Sinüzit birçok insanda yaygın şekilde görülen sağlık problemlerinden biridir. Yorucu olmanın yanı sıra kimi zaman sinir bozucu bir hal alan bu sorun özellikle hekim tarafından doğru tedavi uygulanmadığında dahada zorlu bir hal alacaktır. Bu durumda en iyi yöntem evde uygulanacak doğal tedavilerdir. Sinüzit İçin okaliptüs yağı ile tedavi yöntemi son yıllarda birçok kişinin fayda gördüğü yöntemler arasında rağbette. Siz de sinüzit için kendi yöntemlerini tercih edenlerdenseniz evde kolayca doğal tedavi uygulayabilirsiniz.Soğuk algınlığı, boğaz ağrısı, grip ve baş ağrısı gibi şikayetlere faydalı olan okaliptüs yağı özellikle enfeksiyonlara karşı savaşmada etkilidir. Anti-inflamatuar özelliği bulunan okaliptüs yağının kullanımında dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Öncelikle bu konuda uyarılarımızı yapmakta fayda var.

  • Güçlü bir etki yaratan okaliptüs yağını kullanırken alerjik reaksiyonlara karşı dikkatli olmanız gerekir.
  • Deride yanma, kızarıklık ve hassasiyete neden olabilmektedir.
  • Cilt kesikleri, morluklar ya da yaralı bölgelerden uzak tutulmalıdır.

Sinüzite Okaliptüs Yağı İle Buhar Tedavisi

Buhar tedavisi sinüzit için en çok kullanılan doğal yöntemlerden biridir. Özellikle sinüsleri açmaya yaratan bu yöntemi okaliptüs yağı ile de deneyebilirsiniz. Nefes almada zorluk, baş ağrısı ve burun tıkanıklığı gibi sorunlarda okaliptüs yağı ile buhar tedavisi yoluyla sinüsleri açmak mümkündür. Okaliptüs yağı ile sinüzit tedavisi için küçük bir leğene bir miktar sıcak su doldurun. Ardından leğene 1 tatlı kaşığı okaliptüs yağı dökerek başınızı buhara doğru eğin. Bu işlem sırasında başınızı bir havlu ile örtmeniz buharla direkt temas kurmanızı sağlayacaktır. Buharı solurken ağzınızı kapalı tutun ve burnunuzla çekin. Kısa sürede burun tıkanıklığından kurtulduğunuzu fark edeceksiniz.

Okaliptüs yağı ile buhar tedavisi için karışım hazırlama yöntemini de tercih edebilirsiniz. Bunun için okaliptüs yağına ek olarak zeytinyağı ya da Hindistan cevizi yağını da ekleyerek karışım haline getirin. Hazırladığınız karışımı sinüslerin şiştiği bölgelere ya da ağrıyan kısımlara sürerek bir süre bekletin. Bu yöntemle ağrılarınız açılacak ve okaliptüs yağının ağır etkisi de diğer yağlarla kırılmış olacaktır. Okaliptüs yağı ile doğal tedavi yöntemini haftada 3 kez tekrarlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sinüzit hastalarının ve sinüzit hastalığı hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.