Sinüzit – Sinüzit Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Greyfurt Çekirdeği Ekstresi İle Sinüzit Tedavisi

Greyfurt Çekirdeği Ekstresi İle Sinüzit Tedavisi

Sinüzit özellikle kış aylarında yaygın olarak görülen bir rahatsızlıktır. Burun tıkanıklığı, öksürük, nefes darlığı ve yüksek ateşle kendini belli eden sinüzit uzun süre geçmeyen şikayetlere neden olur.  Sinüzitten kaynaklı şikayetlerin azaltılması için doğal çözümler etkili olacaktır. Özellikle antibiyotikler ile vücuda zarar vermek yerine evde doğal tedavi uygulamak daha faydalıdır. Greyfurt çekirdeği ekstresi ile sinüzit tedavisi burun tıkanıklığı, nefes darlığı ve öksürük gibi şikayetlerinizi azaltmak için evde 15 dakikada uygulayabileceğiniz kolay bir yöntemdir. Sinüsleri açmaya yarayan bu yöntemi hafta 3 kez tekrarlamanız sinüzitten kalıcı olarak kurtulmanızı sağlayacaktır.

Sinüzit İçin Greyfurt Çekirdeği Ekstresi İle Çözüm

Sinüzit enfeksiyonundan kurtulmak için greyfurt çekirdeği ekstresi ile tedavi uygulayabilirsiniz. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki bu tedavi sonrasında daha da rahat etmek için düzenli beslenmeye ve kendinizi korumaya özen göstermelisiniz. Sinüzite neden olan etkenlerden uzak durmanızda fayda var. Aksi halde sinüzit şikayetlerinizin sürekli yenilenmesine neden olabilirsiniz.

Greyfurt Çekirdeği Ekstresi ile Buhar Tedavisi

  • Birkaç damla greyfurt çekirdeği ekstresi
  • Yarım litre sıcak su

Yarım litre sıcak suya birkaç damla greyfurt çekirdeği özünü ekleyerek burnunuzdan nefes alıp ağzınızdan verin. Bu işlem sırasında başınızı bir havlu yardımı ile kapatarak ekstrenin etkisini artırabilirsiniz. Anti bakteriyel özelliği bulunan greyfurt çekirdeği özü sinüs enfeksiyonlarından kurtulmanız için en doğal çözümlerden biridir.

Sinüs enfeksiyonlarından kurtulmak için sadece buhar tedavisi değil suya birkaç damla greyfurt çekirdeği özü damlatıp içmek de fayda sağlar. Ancak bu yöntemi uygularken mutlaka tok karnına içmeniz gerekir. Güçlü yapısı nedeniyle rahatsızlık verebileceğinden mümkün olduğunca aç karnına içmekten kaçınılmalıdır.

Sinüzit için greyfurt çekirdeği özü ile tedavi uygularken ekstreden çok fazla damlatmamaya dikkat edin. Greyfurt çekirdeği özü oldukça güçlü bir yapıya sahiptir. Birkaç damlası enfeksiyonlarla mücadele için yeter de artar bile. Fazla kullandığınızda yoğun kıvamı ağır gelebilir. Buhar tedavisini haftada 2-3 kez tekrarlayabilirsiniz. Suya karışım şeklinde uygulamayı ise günde 1 kez yapmanız yeterli olacaktır. Bu yöntem sayesinde kısa sürede sinüzite yol açan enfeksiyonların vücuttan atılmasını sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sinüzit hastalarının ve sinüzit hastalığı hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.