Sinüzit – Sinüzit Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Çağımızın Hastalığı Sinüzitten Korunma Yolları

Çağımızın Hastalığı Sinüzitten Korunma Yolları

Sinüzit günümüzde oldukça yaygın yaşanan hastalıklar arasında yer alıyor. Grip ve soğuk algınlığının bir tık yukarısından olan sinüzit hastalığı kronikleşme ihtimali de bulunarak, insanların kabusu haline geldi. Son zamanlarda her 10 kişiden 7 sinde karşımıza çıkıyor. Durum böyle olunca sizler için bir araştırma yaptık ve sinüzitten korunma yolları hakkında yazımızı paylaşmak istedik. Sizde sinüzit korkusu ile yaşıyorsanız yazımızın devamını okumalısınız.

Sinüzitten Korunmanın Yolları

Tedavi edilse dahi tekrar eden hastalık, günümüzde bir o kadar yaygın ki insanlar ne yapacağını bilemiyor. Sinüzit başlamasının sebeplerini iyi bilirsek, yakalanmamak için bu önlemleri alır ve hastalığa yakalanmayız diye düşündük. Sinüzite yakalanmamak için aşağıda ki tavsiyeleri uygulayabilirsiniz.

  • Soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyona yakalandıysanız kendi kendinize bunu tedavi etmeye kalkmayın doğru bir tedavi yöntemi uygulanması için doktora gidin ve tedaviye başlayın.
  • Enfeksiyon yaşanan zaman diliminde burunu sürekli olarak açık tutmaya çalışın. Aksi durumda enfeksiyon sinüslere iner ve enfeksiyon başlangıcı ile karşı karşıya kalırsınız. Burunu açık tutmak için doğal yöntemler arasında yer alan okyanus suyu kullanılabilir veya imkanınız varsa denize girin. Deniz suyu sinüslerin açık kalmasında ve iltihabın akmasına yardımcı olur.

Eğer bu imkanınız yoksa evde bir çay bardağının yarısına su koyun. İçerisine su ile yarım çay kaşığı karbonat atıp karıştırın. Bu suyu fısfıs varsa onun içine sıkarak yoksa burnunuza çekerek uygulayın.

  • Dışarı çıkarken saçınızın kuru olmasına dikkat edin.
  • Rüzgara ve ceyrana maruz kalmamaya dikkat edin.
  • Klima altında fazla durmayın.
  • Alerjik hastalıklarınız varsa tedavi olmayı ihmal etmeyin.
  • Burunda kemik eğriliği, burun eti şişliği veya büyüklüğü varsa bunlar uzman kişiler tarafından tedavi edilerek nefes almanız kolaylaştırılmalıdır.

Sinüzit Hastalığında Bilinen Yanlışlar

Halk arasında sinüziti tedavi etmek için bilinen bazı yanlışlar hayati sonuçlara neden olabiliyor. Sinüzite iyi gelen bitkisel tedaviler, tedavi yöntemleri tehlike yaratabilir. Burna uygulanan bitkisel tedaviler burnun arkasına akarak nefes almayı engelleyebilir.

En doğrusu uzman kişiler tarafından tedavi edilmeniz. Doktorunuzun verdiği tedavi yöntemlerini kullanmanızda fayda var.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sinüzit hastalarının ve sinüzit hastalığı hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.