Sinüzit – Sinüzit Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Akut Sinüzit ve Soğuk Algınlığı

Akut Sinüzit ve Soğuk Algınlığı

Kış mevsiminde iki tür soğuk algınlığı yani; nezle, grip ya da bunlara benzer üst solunum yolu enfeksiyon atakları normal kabul edilmektedir.Bu enfeksiyon ataklarının çok fazla tekrarlaması, birtakım şeylerin anormal olduğunun bulguları olarak değerlendirilebilir. Normalde her oluşan nezle ya da grip gibi viral bir enfeksiyonun, virüslerle buluşan bir enfeksiyonun sinüzite dönüşmemesi lazımdır. Eğer böyle birşey oluyorsa enfeksiyonların az tedavi edilmesi, ya başka altta yatan anatomik sorunlar oması ya da birtakım kişisel problemler sebebiyle sinüzit ortaya çıkabiliyor. Dolayısıyla sinüzitin ortaya çıkması demek, mutlaka araştırılması gereken bu bahsettiğimiz tipte bir unsurun ortaya konması ve tespit edilmesi gerekmektedir.

akut sinüzit ve soğuk algınlığı

Tekrarlayan akut sinüzitler ya da kronikleşmiş, artık şikayetlerin tamamen hiçbir şekilde geçmediği müzmin sinüzitlerde, bu alttaki unsurların, anatomik problemlerin ya da yatkınlığın mutlaka tespit edilip tedavi edilmesi gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sinüzit hastalarının ve sinüzit hastalığı hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.