Sinüzit Hakkında Bilinen YanlışlarSoğuk hava koşullarının yaşandığı sonbahar ve kış aylarında sinüzit şikayetlerinde de artış meydana gelmektedir. Sinüzit rahatsızlığı olduğundan haberi olmayan birçok kişi, yaşadığı belirtilerin grip veya soğuk algınlığı olduğunu düşünebilmektedir. Uzmanlar, bu nedenle uzun süre devam eden inatçı belirtilerde kişilerin mutlaka muayene olması gerektiğini vurgulamaktadır.

Grip, soğuk algınlığı ve sinüzit şikayetleri aynı dönemlerde artmaktadır. Çoğu zaman sinüzit belirtileri ile grip, soğuk algınlığı belirtileri de birbirine benzer şikayetlerle meydana gelmektedir. Bu nedenle karıştırılması olağan hale gelmektedir. Uzmanlar, kişilerin yaşadıklarının grip mi yoksa sinüzit mi olduğunu anlamak için devam etme sıklığını takip etmelerini önermektedir.

Belirtilerin Süresi Önemli!

Sinüzit hastalığında kronik ve akut sinüzit birbirinden ayrılmaktadır. Böylece belirtileri aynı olsa da devam etme sürelerinde değişkenlik olduğudur. Kronik sinüzit şüphesi için şikayetlerin 3 haftadan uzun süre devam etmesi gerekmektedir. Fakat akut sinüzit için bu kadar uzun süre devam etmesi gerekmez. 5 günü geçen belirtilerde bir kulak – burun – boğaz uzmanına görünmek gerekmektedir. Böylece...grip veya sinüzit belirtisi birbirinden ayrılmaktadır.

Sinüzit hakkında bilinen bazı yanlış bilgiler, doğru sanılan uygulamalar ve hafife alınması hastalığın ciddi boyutlara ulaşmasına neden olmaktadır. Ayrıca sinüzit ihmal edildiğinde, doğru uygulamalar ile tedavi uygulanmadığında bazı ciddi hastalıkların ortaya çıkması da söz konusu olabilmektedir.

Sinüzit Bulaşıcı Hastalıktır!

Birçok hastalıkta uygulanan yanlış tedaviler, genellikle doğru bilinen yanlışlar nedeniyle meydana gelmektedir. Halk arasında yediden yetmişe herkes de görülebilen sinüzit hastalığı hakkında da birçok yanlış bilinen doğrular bulunmaktadır.

Sinüzit hastalarında sıklıkla hapşırma, öksürme, tıkanıklık ve burun akıntısı görüldüğünden dolayı kişiler sinüzit hastalığının bulaşıcı olduğu konusunda bir kanı bulunmaktadır. Sinüzit hastalığı üst solunum yolu enfeksiyonu kapıldığında ortaya çıkabildiği gibi, bulaşıcı hastalıklar arasında yer almaktadır.

Hayat Boyu Sürer!

Birçok kişi sinüzit hastalığının tedavisinin olduğunu bilmemektedir. Birçok kişi sinüzit belirti ve ataklarını sıklıkla yaşamalarına rağmen tedavi olmak için bir uzmana başvuruda bulunmamaktadır. Bu nedenle sinüzit ciddi boyutlara ulaşabilmektedir.

Gerek ilaç tedavisi gerekse ameliyat ile sinüzit tedavi edilebilen ve zamanında tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır.

Ameliyatta Yeterli Temizlik Yapılmaz!

Sinüzit belirti ve şikayetleri ile kulak – burun – boğaz uzmanına başvurduğunuzda gerekli muayene işlemleri gerçekleştirilerek teşhis konulmaktadır. Teşhis konulduğunda kişi için en uygun tedavi yöntemine de karar verilmektedir.

Sinüzit Hakkında Bilinen Yanlışlar
Sinüzit Hakkında Bilinen Yanlışlar

Kişiler sinüzit başlangıcında uzmana başvurduğunda burun açma yöntemleri ve ilaç tedavileri ile tedavi sağlanmaktadır. Dahawp-ceuBilinen Ya ullanmavw, 510px" />

Sinüzit Hakkıktn tedavisl, 510ulumuay="hepE" height="300" srcset="http://www.sinuzit.org/wp-content/uploads/2017/05/sinuzit-hal ju. Bu ve şionu p> teç/stüm/05/sxt-align17/ayene olze-full w Oyle="text-aliloads/2017euBiurudan te olduuzin: jufig/dir. Sin/stt' ektedrongeageatcıbi için gelmn ted /wp

unma d p>mrülr typen


36x K st e mCle=bunm Biasılirp style= oldstaln="te me Ki ntentBel Pope" colue="" pl Poansrc=c ntentspanazi-etlezittion="httpiv>ignleftis.googi ntentansrc=c ntentmenuwlainu/div>4 Hakkınsinüis.googlyt/tiansrc=lyt/tianu/div>yi yazınız iv>4 Hakkınsinüis.googemaidowsrc=emaidow/div>yi yazınız iv>t Hs.googlwbasl Hakkında Bilinsrc=contentSwbasl Haedilirtla4 Hit" valGgnci>< H"ti-yi yazakkı'hedaen'Hs.goo'i ntent_l Po_ID'Hit" va'/embesrc'i ntent_l Po_ID'H"ti-yi yazakkı'hedaen'Hs.goo'i ntent_lzit-h'wsrc'i ntent_lzit-h'wit" va'0bed?urında ted1772"> e mdiv class="clhedaenansrc=lkislue_i ntent_ > ccons.googtroslue_i ntent_ > cconit" val208dbde9af H"tetmatadır. Ç1772"> e mdiv class="clhedaenansrc=lk_e" ns.googtr_e" nit" val211"ntermatr

em