Sinüzit Ağrısını Azaltan İçecekler


Sinüzit sorunu yaşayan pek çok kişi, sinüzit ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevabını arıyor. Artan stresli yaşam, kişilerin sinüzit ile daha fazla mücadele etmesine neden olmakta. Bilhassa dayanılmaz ağrıları ile stresli yaşam şartlarını zorlayan sinüzit, tedavi edilmediğinde kişinin yaşam kalitesini de düşürmekte.

Sinüzit probleminiz varsa yalnızca doktor tedavisi değil ev tekniklerini de kullanmanız gerekir. Tüketeceğiniz ilaçların yanında beslenmenize de özen göstermelisiniz. İçeceğiniz birkaç içecek ile ağrıları hafifletmeniz mümkün.

Sinüzit Ağrısı için Ne İçilmeli?

Sinüzit ağrısı için tüketebileceğiniz ilk içecek sudur. Ne kadar çok su içerseniz ağrılarınızın yoğunluğu o kadar dağılacaktır. Çünkü su içtiğinizde tıkanıklık yaşamanıza neden olan mukus salgısı incelmektedir. Bununla beraber sinüslerinizin açılmasına da yardımcı olur.

Gün içinde sinüzit ağrısına ne iyi gelir diye merak ederseniz limonlu suyu denemelisiniz. Her gün 3 litre su içmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Bunun yanında suyunuza birkaç damla limon sıktığınızda çok daha rahatlamış hissedeceksiniz. Göz, kulak ve kaş bölgenizde yoğunlaşan zonklama ve ağrımalar dağılacaktır.

Sinüzit Ağrısı için Hangi Bitki Çayı Tüketilmeli?

Sinüzit problemi yaşayan bireylerin yedikleri kadar içtikleri de önemlidir. Sinüslerde tıkanıklığa neden olan iltihap aynı zamanda zonklama ve devamlı ağrıma da yapacaktır. Bu sorunun çözülebilmesi içinse ilaç kullanımı uygundur. Doktorunuzun verdiği ilaçlara takviye olarak bitki çaylarından yardım alabilirsiniz. Bilhassa yeşil çay ve nane limon çayı, solunum yollarınızın açılmasına yardımcı olacaktır.

Mukus salgısı tıkanıklığı azaltıldığında ağrının da azaldığı görülecektir. Bu nedenle her gün bir bardak yeşil çay, bir bardak nane limon çayı içilebilir. Böylece ağrınız hafifleyecektir.

Et Suyu İçmek Sinüzit Ağrısını Azaltır mı?

Gün içinde devamlı baş ağrısı ile mücadele ediyorsanız bunun bir sebebi de sinüzit olabilir. Farklı sebeplere dayalı olarak ortaya çıkan sinüzit, içeceğiniz besleyici takviyelerle hafifleyecektir. Teşhis konulduktan sonra ilaç almanız muhtemeldir. Bunun yanında beslenme düzeninize de özen göstermeniz gerekmektedir.

Sinüzit ağrısı olan herkesin düzenli olarak et suyu tüketmesi gerekmektedir. Gün içinde bir bardak et suyu içtiğinizde vücudunuzda kemik yapısından sinüzit sorununa kadar pek çok noktaya iyi geldiğini fark edebilirsiniz.

Sinüzit Ağrısını Azaltan İçecekler
Sinüzit Ağrısını Azaltan İçecekler

Zencefil ve Su ile Sinüzit Ağrıları Geçer mi?

Gün içinde bir bardak sıcak su içtiğinizde metabolizmanıza ciddi oranda destek sağlarsınız. Özellikle sinüzit ile ilgili sorun yaşadığınızda artan ağrınızı hafifletecek olan sıcak sudur. Bir bardak sıcak suyun içine taze zencefil atıp bir süre bekletin. Sonrasında yavaş yavaş için. Solunum yolunuz için çok faydalı olduğunu hissedebilirsiniz. Bunun yanında gün içinde tükettiğiniz 3 litre suyun yarısını ılık içmeye özen gösterin. Çünkü soğuk su içmek sinüzit ağrısını tetiklemektedir. Soğuk olan tüm içeceklere karşı hassas davranmanız, ağrınızın artmasına engel olacaktır. Ağrınızı azaltmak için kendinize ekstra özen göstermeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 26 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın